Sildid ja viidad

Valmistame mitmesuguseid silte ja viitasid. Vastavalt otstarbele on valikus erinevaid materjale ja valmistamise tehnikaid.

Võimalik tellida ka normidele vastavaid liiklusmärke ja teeviitasid.

Tänavasiltide puhul on tähtis informatiivse teksti hea loetavus. Sellele lisanduvad kirja ja tausta õiged proportsioonid, mis tagavad kokkuvõttes vajaliku visuaalsuse olles kooskõlas hoone arhitektuuriga.

Tallinna linnaosades on standartsetele tänavasiltidele kehtestatud kindlad mõõdud ja värvitoonid (vt. näidised).

Eramajade puhul oleme tuginedes klientide soovidele pakkunud veidi väiksema kõrgusega (150 mm) lahendust, mis sobib väiksematele hoonetele paremini. Värvilahendustest on enamlevinud valge - sinine / pruun / roheline. Juhul kui sildile langeb autolaternate valgus, on mõttekas kasutada helkiva taustaga varianti, mis toimib nn. liiklusmärgi põhimõttel.

Majanumbrisiltide puhul tuleks sobiva suuruse ja kuju valikul arvestada nende paigutusega hoonel. Sellest tulenevalt oleks esimene võimalus paigaldada kleebistähed otse sobilikule valgustile või siis paigaldada silt valgusti lähedale. Tuginedes kogemustele pakume kahte enamlevinud standardmõõdus lahendust: 180 x 220/250 mm, 210 x 210 mm ja 160 x 160 mm.

Mõõtude osas võib muudatusi teha vastavalt soovile ja vajadusele. Nii on näiteks 3 – kohaliste numbrite puhul otstarbekas laiem silt.

Tänavasiltide ja majanumbrite valmistamisel kasutame alusmaterjalina kahte erinevat materjali - 5 mm valget plastikplaati ja 3 mm alumiiniumkattega komposiitplaati (hõbedane), millele paigaldatakse ilmastikukindlast kleebiskilest tekstid ja numbrid. Alumiiniumkattega komposiitplaadi eelised plastiku ees on suurem vastupidavus mehaanilistele vigastustele, suurem UV ja temperatuurikindlus ning suurem eluiga.